SDÍLET

“Oooo můj bože!!! Oba jsme u videa brečeli. Viděla jsem ho tak 50x zatímco byl Lukáš v práci … ” znělo v děkovném emailu od Kathleen. Tyhle úžasné reakce jsou tím, co nás nejvíce naplňuje a motivuje vytvářet něco neobyčejného, co má smysl.

Jejich příběh byl pro mě trochu srdcovou záležitostí. Kathleen a Lukáš totiž žijí na Novém Zélandu, konkrétně ve městě Christchurch. No a právě v “Krajstu”, jak jsme tomuto městu přezdívali, jsem sám strávil téměř půl roku života. Vezměte si to, už jen ta náhoda, že v České Republice natáčím svatbu 2 lidí, kteří bydlí 20.000 km daleko a ještě k tomu jen pár ulic od mého bývalého bydliště. Náhoda? Nemyslím si!

Celý můj zahraniční výlet začal v roce 2013. Studoval jsem již 2. rokem programování, které mě vůbec nebavilo a hrozně mě to táhlo někam ven. Naučit se anglicky a postavit se na vlastní nohy. V té době už jsem skoro 2 roky úspěšně podnikal a klientela se pomalu rozrůstala … mně to ale pořád nedalo. Stále jsem si říkal: “Když ne teď, tak kdy? Kdy budu moci takhle bez závazků odjet na půl roku?”. Ukončil jsem studium na VŠ (ještě dříve, než mě stihli vyhodit), prodal svou těžce splacenou videokameru a vyměnil ji za letenky a první náklady, než jsem si našel nějakou práci … Prvních 14 dnů jsem umýval chodby a záchody ve věznici, později stříhal jabloně, byl jsem šofér a údržbář v autopůjčovně, 14 dní číšníkem, chvíli také kameramanem v místní firmě (Lovelight Cinema & Photography). Byl jsme hladový po zkušenostech a chtěl z toho vyždímat co nejvíce. Nechci tu brečet, ale nikdy jsem neobědval tak často tuňáka s rýží, jako tam. Jídlo byla zkrátka položka, na které se nejvíce škrtalo. Celou dobu v zahraničí jsem poctivě odepisoval na emaily a s potenciálními klienty se scházel pouze virtuálně, po skype. Rezervoval jsem svatby na nastávající sezonu jakoby se nechumelilo, aniž by v té době někdo tušil, že ani nemám kameru, kterou bych to všechno natočil).

Postupem času jsem získal první větší naspořené peníze. Novozélandské dolary střádané přes půl roku se u mě ale dlouho neohřály. Cestou domů jsem je totiž všechny utratil. Úspory padly za novou a lepší techniku na filmování, abychom zase mohli fungovat. Tím vlastně vznikl Forpix takový, jaký ho znáte dnes. Se špetkou risku a tuňáka s rýží. 

P.S. Tihle dva jsou důkaz, že Tinder funguje! #tinderwedding